O nas

Alvanaeko

Promowanie czystej i bezodpadowej produkcji surowców to nasza pasja. Wiemy, że dobry biznes może iść w parze z poprawą jakości i komfortu życia konsumentów. Ponad dwie dekady badań, inwestycji i działalności dystrybucyjnej to dopiero początek…

21

lat na rynku

unikatowe surowce

32

pracowników

500

ton miesięcznie

Dumni
z osiągnięć

Wprowadzanie nowych, często kontrowersyjnych idei to ryzykowna gra. W naszym przypadku to właśnie proaktywna postawa „pod prąd” zawsze była naszym motorem do działania.

Znane od kilku tysięcy lat zastosowania skorupy i membrany jaja przeobraziliśmy dzięki uporowi, badaniom i nowoczesnej technologii w pełnowartościowe surowce. Dzięki naszym praktykom poprawiamy jakość życia konsumentów końcowych produktów na całym świecie.

Dzisiaj wiemy, że obrana ponad dwie dekady temu droga była słuszna. To właśnie konsekwentne działania i współpraca ze środowiskiem naukowym pozwoliły nam na stworzenie nowej jakości na rynku suplementów. Czujemy dumę i radość, że również dzięki nam, coś tak pozornie prostego i powszechnego jak jajko przeżywa teraz swój renesans.

Nasza historia

Od idei po sukces

^
2001

Idea

Badacz Andrzej Kałamarz w asyście kadry naukowej odwiedza uczelnie w Europie, USA i w Azji, prowadząc wykłady na temat pozytywnych efektów spożywania skorupy jaja kurzego przez człowieka.

^
2002

Pierwsza linia produkcyjna

Uruchomienie pierwszej linii produkcyjnej pod szyldem założonej rok wcześniej firmy ALVANA, która poza pracą nad skorupą jaja kurzego, stworzyła recepturę dezodorów
i skuteczne metody utylizacji odpadów organicznych.

^
2005

W stronę zachodu

Misja firmy, którą od zawsze było podążanie za innowacyjnymi rozwiązaniami sprawiła, że firma i jej produkty zostały zauważone przez pierwszych europejskich klientów.

^
2010

Ekokompleks

Nowe inwestycje i poszukiwania nowych rynków zbytu, stworzyły dla firmy nowe możliwości. Teraz jako EKOKOMPLEKS firma wkroczyła w kolejny etap rozwoju działalności.

^
2011

Nowa fabryka

Większa skala produkcji wymusiła przeniesienie linii produkcyjnej
i powiększenie fabryki. Od tej chwili EKOKOMPLEKS na stałe zagościł w Osowcu, w województwie Opolskim.

^
2020

Fundusze Europejskie

EKOKOMPLEKS otrzymał finansowanie w ramach działania 2.3.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

^
2021

Alvanaeko

Powiększenie kapitału i zarządu zaowocowało powstaniem spółki ALVANAEKO. Również w tym roku firma świętowała pierwsze 100 000 ton dystrybucji przetworzonej skorupy jaja kurzego.

^
2023

Ekspansja

Dzisiaj dział handlowy ALVANAEKO skutecznie dociera do klientów na całym świecie, dostarczając ekologiczne surowce
i usługi Private Label.